Inwestuj w siebie! Pnij się w górę!
author Agnieszka Grzelak-Chodak

Każdy człowiek chciałby osiągać każdy swój cel. Czy jest to możliwe?

Tak, pod warunkiem, że ten cel będzie spełniał kilka kryteriów:

  1. Oczywiście cel musi być realny do osiągnięcia ;) i być dla nas wyzwaniem.
  2. Należy zbadać na ile tak naprawdę zależy nam na osiągnięciu celu – czyli jaka jest nasza motywacja do jego osiągnięcia. Należy sobie zadać pytanie co się stanie jak osiągnę swój cel a co się nie stanie. Wyobraź sobie jak się poczujesz jak już to osiągniesz – już pewnie duma Cię rozpiera ;)
  3. Bardzo ważną kwestia jest także odpowiedzenie sobie na pytanie jak osiągniecie naszego celu wpłynie na innych (czyli zbadać ekologiczność naszego celu).
  4. Należy sobie ustalić czas w jakim osiągniemy nasz cel. Podanie daty zakończenia jest kluczowe dla naszego mózgu. Widząc zbliżający się koniec zaczynamy nabierać tempa.
  5. Zastanowić się po czym poznamy, że cel został zrealizowany.

Jeśli w taki sposób postawimy sobie cel to jest bardzo duże prawdopodobieństwo jego realizacji.

Ale czy to wystarczy – oczywiście nie!

Należy stworzyć sobie konkretny plan działania – podzielić nasz cel na mniejsze cele, czyli wyznaczyć kolejne kroki, które przybliżą nas do realizacji. Każdy z terminem zakończenia (nasze kamienie milowe ;) )

Warto sobie cel zapisać w widocznym miejscu oraz mówić głośnio wszystkim o realizacji naszego celu – w ten sposób sami siebie mobilizujemy do pracy. Przecież głupio by było jakbyśmy nie zrealizowali naszego celu skoro wszystkim już o tym mówiliśmy ;)

Dobrze jest znaleźć sobie grupę wsparcia – czyli osoby które wyznaczyły sobie cel taki jak my. W chwilach zwątpienia będziesz mógł znaleźć oparcie w tych osobach.

Pamiętaj, że chwile zwątpienia to coś normalnego i każdy tego doświadcza. Grunt to szybko wyjść z tego „dołka” i dalej piąć się w górę. W takich momentach przypomnij sobie co się pięknego stanie jak już osiągniesz swój cel,  jak będzie się czuł.  

Jeżeli sam nie jesteś w stanie ustalić sobie celu, poziomu swojej motywacji i planu działania – spotkania ze mną, czyli coachem na pewno Ci to ułatwią.  To jest inwestycja, która się zwraca.

Poprowadzę Cię w kierunku realizacji Twojego celu – brzmi zachęcająco – zapraszam :)