Bezpieczeństwo vs Wyzwanie
author Agnieszka Grzelak-Chodak

Bezpieczeństwo to pozostawanie we własnej strefie komfortu. Czymże jest ta strefa komfortu?  

To stan w którym  aktualnie znajdujemy się. Czujemy się w nim w miarę bezpiecznie, chociaż nie zawsze dobrze. Potrafimy przewidzieć następstwa naszego zachowania.

Często narzekamy, że jest nam w jakimś obszarze naszego życia źle - ale nic z tym nie robimy. Boimy się zmiany. I tak tkwimy i tkwimy w tym poczuciu bezradności. Oczywiście obwiniamy wszystkich i wszystko za ten nasz stan, zamiast coś z tym zrobić.  A rozwiązanie jest tak blisko ….

Opuść swoją strefę komfortu i podejmij wyzwanie. To co Cię czeka za nią nie będzie zawsze proste i łatwe do zrobienia – jednak na końcu osiągniesz swój stan zadowolenia.

Decyzja należy do Ciebie!

Jak nie podejmiesz wyzwania to za jakiś czas i tak będziesz rozmyślał co by było gdybyś to jednak zrobił. To nieuniknione. A wtedy pojawiają się wyrzuty sumienia, obwinianie siebie – dlaczego tego nie zrobiłem? Może warto było zaryzykować?

Życie jest zbyt krótkie aby tracić czas na obwinianie siebie i innych, tracenie czasu na poczuciu własnej winy.

Bierz się do działania i osiągnij swój stan zadowolenia. Wszystko czego potrzebujesz aby ruszyć na przód jest w Tobie. Znajdź w sobie wewnętrzną siłę oby pokonać opór przed zmianą.

Do dzieła :)

Pamiętaj, że jak potrzebujesz wsparcia  - możesz na mnie liczyć :)